Kúpiť nordic walking palice – e-shop

Sprievodca výberom
palíc


Nordic walking palice  >  Najobľúbenejším športom je turistika a chôdza

Najobľúbenejším športom je turistika a chôdza

Ako z chôdze vyťažiť čo najviac pre zdravie? Skúste nordic-walking.

Najobľúbenejšou aktivitou je pešia turistika a severská chôdza, na druhom mieste je cyklistika. Behu sa aspoň raz týždenne venuje 12% ľudí v produktívnom veku.

Najaktívnejší sú tí najmladší

Vo vekovej skupine 15-19 rokov je 75% ľudí aktívne športujúcich najmenej raz týždenne. Najviac aktívnych športovcov je vo velkych mestoch. Viac športujú muži. Polovica z nich športuje pre zábavu, to 38% žien chce športom schudnúť. Všeobecne sa najviac športuje kvôli lepšej kondícii a zdraví.

Stredná a staršia generácia má najradšej pešiu turistiku

Chôdza a turistika je najobľúbenejším športom Slovákov, najrozšírenejšia je u strednej a staršej generácie. Ide to vidieť aj v športových e-shopoch, kde sú jedným z najpredávanejších produktov nordic walking palice. Obľúbená je tiež cyklistika a plávanie.

Rozdiely sú medzi mužmi a ženami, ženy majú ďalej radi tanec, in-line korčule a aerobic, muži futbal, bowling a stolný tenis.

Prekážkou vo športovanie sú hlavne zdravotné problémy, vek a nedostatok času, často aj financie potrebné pre začatie športovanie.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 16. 5. 2013


Odporúčame nordic walking palice


Ďalšie novinky

Kurzy nordic walking chôdze

Tentokrát pre vás máme niekoľko tipov na kurzy, na ktorých sa naučíte správnu techniku nordic walking chôdze.

25. 6. 2016

Nordic walking chôdzou ku zdraviu

Ako si utužiť zdravie aj v neskoršom veku? Ako predchádzať zdravotným problémom? No predsa pravidelnou chôdzou s nordic walking palicami!

30. 4. 2016

Technika nordic walking chôdze

Nordic walking povyšuje bežnú prechádzku na efektívne cvičenie. Je to šport celoročné, lacný a dostupný pre každého. Vyžaduje iba kvalitné palice, funkčné oblečenie a trekingové topánky.

26. 4. 2014

všetky novinky